w Kędzierzynie-Koźlu

parafia św. Floriana

Wizyta kolędowa

12 grudnia 2023

2024 koledaGdy do jakiego domu wejdziecie, najpierw mówcie: "Pokój temu domowi". Jeśli tam mieszka człowiek godny pokoju, wasz pokój spocznie na nim. (Łk. 10, 5-6)

DRODZY PARAFANIE
Wizyta kolędowa zajmuje szczególne miejsce w polskiej tradycji oraz stanowi ważny element życia parafialnego. Jest okazją, aby przyjąć Boże Błogosławieństwo do naszych rodzin i domów, stwarza także okazję do spotkania z duszpasterzem. W kolejnym roku w okresie świąt Bożego Narodzenia przy wspólnym kolędowaniu i modlitwie pragnę spotkać się z Wami w Waszym domu - Domowym Kościele.

ZOBACZ PLAN KOLĘDY

Postarajmy się, aby podczas naszego spotkanie i wspólnej modlitwy byli obecni w miarę możliwości wszyscy domownicy. Niech nie zabraknie na stole krzyża i zapalonej świecy, które symbolizują obecność Jezusa pośród nas.  Wizyta duszpasterska jest dla mnie też okazją, aby oprócz wspólnej modlitwy lepiej się poznać i choć po części doświadczyć Waszych radości i smutków, Waszej codzienności i powierzyć je miłosiernemu Bogu, który nieustannie czuwa nad nami w swej Opatrzności.  Chciejmy przez to doświadczyć wspólnoty Kościoła, który tworzymy wszyscy jako wielka rodzina ochrzczonych w imię Boga Trójjedynego.

Spotkajmy się we wspólnocie wiary. Umacniając się w tym co dobre budujmy wspólnotę naszej parafii.

Wasz proboszcz
ks. Jan Bujak

ZOBACZ PLAN KOLĘDY

Intencje parafialne

Ogłoszenia parafialne

Godziny Mszy Świętych

Niedziela: 

8:00, 10:00,  16:00

 

Dni powszednie:

poniedziałek i środa: 8:00
wtorek i czwartek: 18:00
piątek: 17:00
sobota (liturgia niedzielna): 18:00

 

Adoracja Najświętszego Sakramentu
w czwartek 17:30 - 18:00

 

Okazja do spowiedzi
przed każdą Mszą Świętą oraz w czwartek podczas adoracji.

Plakaty i zaproszenia

2023 rok

Katechumenat

[aktualizacja: 29.01.2024]
Na rok 2024